Yeşil Kart Alanlar İçin Kültürel Eğitim

Her insan, doğup büyümüş olduğu toprakların kültürel özelliklerine sahiptir. Bizler, yaşadığımız ülke içerisindeki insanların bugüne dek sürdürdüğü hayata göre ahlaki değerlere ve anlayışa sahibiz. Yurt dışında kendisine yeni bir yaşam kurmak isteyen insanların ihtiyaç duyacakları en büyük şey ise gidecekleri yere alışma sürecinde bir rehbere sahip olmalıdır. Bu sebepten dolayı Green Card kazanan kişiler, oryantasyon eğitimi almalıdırlar.

Yurt dışında yeni bir yaşam kurmak amacıyla giden insanlar, genellikle gittikleri ülkede herşeyin farklı olması nedeniyle bir yalnızlaşma, bir kültür şoku yaşayabilmektedirler. Bu durumu ortadan kaldırmak ve oluşabilecek olumsuzlukları engellemek için en iyi yöntem, doğru bir oryantasyon eğitimi almaktır.

Yeni bir kıtada, yeni bir ülkede bir hayat kurmak demek, hayatınızla ilgili olarak tecrübe ettiğiniz herşeyin bir anda değişmesi anlamına gelmektedir. Sevdikleriniz, yedikleriniz, içtikleriniz ve anlayışınız, hepsi bir anda önemli bir değişikliğe uğrayacaktır. Bu sebepten dolayı Amerika’ya gidecek kişileri öncelikle yaklaşık 1-2 senelik bir alışma dönemi beklemektedir. Bu süreç içerisinde sıkıntılar yaşayabilir, yalnızlık ve bıkkınlık hissedebilirsiniz. Bu sebepten dolayı yolculuğunuza başlamadan evvel, kendinizi buna psikolojik olarak hazırlamanız sizlerin faydasına olacaktır.

Amerika’ya giden insanların yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesi, dil problemi olmaktadır. İngilizce bilmeden Amerika’da işler sizin için bir hayli zor olacaktır. İletişim olmadan, insanın kendisini huzurlu hissetmesi mümkün değildir. Bu ve bunun gibi pek çok olumsuzluktan uzak durmak için oryantasyon eğitimi faydalı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir