Green Card Kazanıp Kazanmadığınızı Nasıl Öğreneceksiniz?

Her yıl Amerika için hayal kuran pek çok insan, yapılan Green Card çekilişleri sayesinde hayallerine kavuşma imkanını yakalıyor. Uzun yıllardan beri göçmen alan bir devlet olan Amerika Birleşik Devletleri, her yıl düzenlediği Green Card başvuruları ile dünya çapında pek çok insana topraklarında yaşama ve çalışma olanağı sunuyor.

Green Card için yapılan başvurular, verilen başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgilerle tamamlanması ile gerçekleşiyor. Başvuru noktasında yapılması gereken herşeyi doğru bir şekilde yaptıktan sonra geriye sonucun ne olacağını beklemek kalıyor. Bu süreç, başvuruda bulunan insanlar için zor geçen bir süreç olsa da sonunda pek çok insan hayallerini gerçekleştirme imkanı yakalıyor. Başvuruların sonuçları her yıl insanlar tarafından heyecanla beklenmektedir.

Bu noktada merak edilen en önemli şeylerden bir tanesi de başvuru sonucunun nasıl takip edileceğidir. Önceki yıllarda başvuru yapanlar arasından sonucu olumlu olan kişilere, mektup yoluyla ulaşılmaktaydı. Ancak 2011 yılından itibaren bu sistem değişmiştir ve başvuru takipleri sadece sizlere verilen kod ile birlikte internet üzerinden yapılabilmektedir.

Başvuru yapan herkese, başvurusunun tamamlanmasının ardından bir onay kodu tahsis edilir. Confirmation Number olarakta geçebilen bu onay kodu sayesinde başvurunuzun durumunu inceleyebilmeniz mümkün olmaktadır. Geçen yıl yapılmış olan başvurular, bu yıl 1 Mayıs tarihiden itibaren açıklanmıştır.

Başvurunuzu bir şirket aracılığı ile yaptıysanız, başvurunuzun sonucunda mutlaka bu onay kodunu almanız gerekmektedir. Bu kodun tahsisi için sizden ücret alınmaması gerekmektedir. Eğer birlikte çalıştığınız kurum, size onay kodunuzu vermiyor ise bu durumda sizlerin başvurusunu gerçekleştirmemiş olabilirler.

 

“Green Card Kazanıp Kazanmadığınızı Nasıl Öğreneceksiniz?” üzerine bir yorum

  1. SLM ASANSÖR KABİN İMALATÇISIYIM 20 YILDIR YAPMAKTAYIM ANKARANIN SAYILI USTALARINDANIM HERKESİŞÇİLİĞİMİ BİLİR HALAN BÜYUK FİRMADA USTA BAŞİLİK YAPMAKTAYI SOĞUK DEMİR MONTA
    J MAKİNA İMALATI TECRÜBEM VAR ĞELMEK İSTERİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM 544 449 ****

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir