Green Card Çekilişi Nasıl Yapılıyor?

Amerika, keşfedildiği yıllardan itibaren dünya üzerinde pek çok devletten göç almış, çok kültürlü bir topluma sahiptir. Kıtada bulunan her ülkede dünyanın dört bir yanından vatandaşlar yaşamakta ve burada bulunan göçmenlerin sayısı da her yıl önemli ölçüde artmaktadır. İnsanlar, sahip olduklarından daha iyi şartlarda bir yaşam kurmak umuduyla her yıl Green Card çekilişlerini takip etmekte ve başvuru sonuçlarını heyecanla beklemektedirler.

ABD hükümeti, çok kültürlü olan milletindeki çeşitlilikleri arttırmak, ülkesindeki açık pozisyonlar için işgücü sağlamak ve insanlara daha iyi bir yaşam imkanı sunmak amacıyla her yıl Green Card çekilişleri düzenlemektedir. Düzenlenen çekiliş sonucunda kazananlar, ABD içerisinde hayatı boyunca süresiz oturma ve çalışma izni haklarına sahip olmaktadırlar.

Bu sebeplerden dolayı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından da Green Card başvuruları dikkatle takip edilmektedir. Ülkemizden her yıl yaklaşık 50.000 insan, Green Card’a sahip olma hakkı kazanmakta ve bu sayede kendisine ABD’de yeni bir yaşam kurma imkanı yakalamaktadır.

Çekilişe katılmak isteyen vatandaşlarımızın, öncelikle lise mezunu veya üzeri olmaları gerekmektedir. Bu özelliği taşımayan kişiler ise son beş yıl içerisinde en az iki yıldır aralıksız çalışıyor olması gerekmektedir.  Bu noktada başvuru yapmak için sadece başvuru formunu doldurmak yeterli olmaktadır. Ancak form doldurulurken dikkatli olmanız şansınızı bir hayli arttırmaktadır, çünkü her yıl gelen başvurular içerisinden önemli bir miktar, yanlış form doldurma sebebiyle dikkate alınmamakta, insanlar bu yüzden şanslarını kaybetmektedirler.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir