Green Card Başvurusunun Olumlu Sonuçlanması

Her yıl dünyanın çeşitli bölgelerinden yüz binlerce insan, Green Card sahibi olmak adına çaba göstermekte ve başvuru yapmaktadır. Green Card başvuruları sonucunda olumlu yanıt alabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bilinen verilere göre her yıl yaklaşık 4 milyon insan, yaptığı hatalı başvurular nedeniyle başvurusundan olumsuz yanıt almaktadır. Bu sebepten dolayı başvuru formlarının doğru, eksiksiz bir şekilde doldurulması, sizlerin amacınıza ulaşmanızda faydanıza olacaktır.

Amerikan Hükümeti, Green Card programını 1990 yılında Diversity Visa Program adı altında yürürlüğe sokmuştur. Yapılan bu düzenleme ile birlikte ABD’nin çok fazla göç aldığı ülkeler, söz konusu programın dışarısına çıkarılmış ve bu ülkelerin vatandaşlarının başvuruları kabul edilmemeye başlanmıştır. Bu gelişme ile birlikte diğer ülkelerden başvuru yapanların şansı da bir nebze olsun artmıştır.

ABD, bilgisayarlar üzerinden yaptığı çekiliş ile birlikte her yıl 55.000 insana, Green Card sahibi olma imkanı sunmaktadır. Ancak bu 55.000 kişilik kontenjan için her yıl çok yüksek başvuru alınmaktadır. Başvuru yaparken yaptığınız hatalar, sizlerin Green Card almasını zorlaştıracak ve başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi, İngilizce olarak hazırlanan formları gerekirse destek alarak doğru şekilde doldurmanızdır. Bununla birlikte eşler, ayrı ayrı başvuru yaparsalar kazanma şansları da yükselmektedir.  Birden fazla senelik için hazırlanmış olan başvuru paketleri, sizlerin her seferinde tekrar tekrar zaman ve para açısından kayıplara uğramanızı önler, Green Card sahibi olma noktasında işlerinizi kolaylaştırır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir