Green Card Başvurusu İçin Gerekli Koşullar Nelerdir?

Her yıl yapılan çekiliş ile birlikte Green Card başvurusunda bulunan insanların büyük bir kısmı, Green Card sahibi olma hakkını elde etmektedirler. Bu sayede insanlar, yıllardan beri göçmenler için bir cazibe merkezi durumunda olan ve insanlara yüksek standartlarda bir yaşam sunan Amerika Birleşik Devletleri içerisinde çalışma ve oturma izni alma hakkına sahip olmaktadırlar. Amerikan yetkililerinin verdiği bilgilere göre, Green Card başvurusunda bulunmak için gerekli olan kriterleri bu yazımızda açıklayacağız.

İçerisinde bulunduğu hayattan memnun olmayan, macerayı seven, yeniliklere açık olan insanlar Green Card sayesinde bu gibi şeyleri yaşama imkanı bulmaktadırlar. Her yıl yapılan çekilişlere katılmak isteyen adayların belirli kriterleri taşımaları gerekmektedir. Başvurular, yalnızca internet üzerinden form doldurularak yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı da form doldururken verdiğiniz bilgilerin doğru olması zorunlu olmaktadır. Her yıl, pek çok insan çekiliş sonucunda seçildiklerini öğrenseler dahi yalan beyanda bulundukları için Green Card sahibi olma hakkını kaybediyor.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin en az lise mezunu olmaları veya bir meslek dalında son 5 yılın içerisinde en az 2 yıl sürekli olarak çalışmış olmaları gerekmektedir. Eğer bir kişi bu kriterleri taşımayıp yine de başvuru yaparsa, kazanmış olsa dahi Green Card sahibi olamayacaktır.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin, ABD’nin belirlemiş olduğu ülkelerden olması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti de başvuru alınabilecek ülkeler arasındadır. Kişi, başvuru yapamayacak ülkeler arasındaysa ancak eşi, başvuru yapabilecek ülkeler arasındaysa eşinin üzerinden de başvuru yapabilmektedir.

 

 

“Green Card Başvurusu İçin Gerekli Koşullar Nelerdir?” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir