Green Card Başvuru Şartları

Amerika Birleşik Devletleri, yürürlüğe soktuğu Diversity Visa Program adlı program ile birlikte ülkeye gelen göçleri düzenlemeyi hedeflemiş, bu sayede dünya üzerinden her yıl pek çok insan kendisine yeni bir yaşam kurma hayalini de hayata geçirebilmektedir. Her yıl yapılan çekiliş ile birlikte belirlenen 55.000 insan, Amerika’da ömür boyu yaşama ve çalışma izinlerine sahip olmaktadır. Bu sebepten dolayı da her yıl başvurular dikkatle takip edilmekte, uzun yıllar boyunca tüm göçmenler için bir cazibe merkezi olmuş Amerika hayalleri kurulmaktadır.

Amerika’da bir yaşam kurmak için Green Card başvurusu yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapan kişilerin sahip olmaları gereken bazı kriterler bulunmaktadır ancak bu kriterler çok ağır değildir.

En az lise mezunu olmanız gerekmektedir. Eğer lise mezunu değilseniz, yetenek gerektiren bir alanda(Örneğin marangoz, berber vb.), son 5 yıl içerisinde en az 2 yıl sürekli olarak çalışıyor olmanız gerekmektedir. Tabii ki de bu çalışmanızı, resmi evraklarla belgeleyebiliyor olmanız gerekir. Fakat lise mezunu olarak başvuruda bulunursanız, iş tecrübesi şartı aranmamaktadır.

Başvuruda bulunan insanların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de dil konusu olmaktadır. Green Card başvurusu için herhangi bir dil bilme zorunluluğunuz yoktur. Ancak yine de başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda dil bilmeniz, oraya gittiğinizde sizin için büyük bir avantaj olacaktır.

Başvurular için yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Mesleğiniz, daha önceden mezun olduğunuz yüksekokullar veya lisans programları başvurunuza herhangi bir etkide bulunmamaktadır. Üzerinde durmanız gereken en önemli nokta, başvuru formunuzun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması olmaktadır. Evli çiftlerden her biri, kazanma şanslarını yükseltmek için ayrı ayrı başvuru yapmalıdırlar.

 

 

“Green Card Başvuru Şartları” üzerine 2 yorum

  1. ilk okul mezunuyum
    Mesleğim gazaltı kaynakoperötürüyüm

    Aynı zamanda toz boya operatörüyüm

  2. emekli polis memuru çocuğu olanlar alabiliyorlardı fakat yaşım 2 sene kadar geçti yinede alınabilinir mi ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir