Green Card Başvuru Kontenjanları Ne Kadar?

Dünya üzerinde her yıl onbinlerce insan, Green Card başvurularını takip etmekte ve kendisine yeni bir yaşam kurma hayaliyle yaşamaktadır. Amerika Birleşik Devletleri, bu noktada insanlara sunduğu çok cazip fırsat sayesinde pek çok insana yeni bir yaşamın kapılarını aralamaktadır.

Amerika kıtası, keşfedildiği yıldan itibaren dünya üzerinden pek çok göçmenin ilgisini çeken bir yer olmuştur. İnsanlara sunmuş olduğu imkanlar, geniş olanaklar nedeniyle dünyada pek çok insan, Amerika’da yaşamanın hayallerini kurmaktadır. Bu hayalleri gerçekleştirmenin en kolay ve garantili yolu da Green Card olmaktadır.

Green Card çekilişleri sayesinde her yıl binlerce insan, Amerika’da oturum ve çalışma iznine sahip olmaktadır. Kazanan kişiler çekiliş yöntemiyle belirlendiğinden dolayı herhangi bir kriter gözetmeksizin başvuran herkesin şansı eşit derecede olmaktadır.

ABD Göçmen Bürosunun verdiği bilgilere göre her yıl ortalama 50.000 – 55.000 kişi, Green Card sahibi olma hakkı kazanmaktadır. Eski dönemlerde ABD, çekiliş sonucunda seçilmiş olan kişilere mektup yollayarak kazandıklarını bildirmekteydi. Ancak bu noktada dolandırıcıların ortaya çıkarak insanları yanlış yönlendirmeleri sonucunda bu durum değişmiş, 2011 yılından itibaren çekiliş sonuçları sadece internet yoluyla öğrenilmeye başlamıştır.

Çekiliş sonucunda kazanarak ancak Green Card sahibi olmaya hak kazanamayan insanlar olmaktadır. Bunun sebebi ise bu insanların başvuruda kullandıkları bilgileri doğru beyan etmemelidir. Ailevi durum, eğitim durumu gibi başvuru formunda bulunan çeşitli bilgilerin yalan bilgiler ile doldurulması sebebiyle pek çok insan Green Card sahibi olmaya hak kazanmasına rağmen Green Card’ını alamamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir