Green Card Başvuru İçin Hangi Aile Fertlerini Dahil Etmeliyim

Green Card başvuruları sayesinde dünyanın farklı bölgelerinden pek çok insan, yıllardan beri göçmenler için büyük bir fırsat olarak görülen Amerika Birleşik Devletleri’nde kendilerine bir yaşam kurma imkanı yakalamaktadırlar. Amerika Birleşik Devletleri, sahip olduğu güçlü ekonomi ve insanlara sunduğu yüksek standartlı yaşam sebebiyle dünya üzerinden pek çok insanın ilgisini çekmekte, insanlar burada yaşam kurmanın yollarını aramaktadır.

Green Card sayesinde bu imkana her yıl pek çok insan sahip olabilmektedir. Green Card başvurusu sadece bir form doldurarak yapılmakta, başvuruda bulunan kişinin belirli kriterleri taşıması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı başvuru formu doldurulurken dikkatli olunması gerekmektedir. Başvuru yapan insanların merak ettiği sorulardan bir tanesi de başvuru yapılırken hangi aile fertlerinin dahil edilmesi gerektiğidir.

Başvuru yapmadan önce tüm bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girdiğinizden mutlaka emin olun. Varsa eşiniz ile birlikte 21 yaşından küçük ve medeni hali bekar olan tüm çocuklarınızı da başvurunuza dahil etmelisiniz. Bir önceki evliliğinizden veya evlat edinmiş olduğunuz bir çocuğunuz olsa dahi başvurunuzda bunu belirtmeniz gerekmektedir.

Başvurunuza eşinizi veya çocuklarınızı eklemeniz, onların da sizlerle birlikte Amerika’ya gitmesi gerekeceği anlamına gelmemektedir. Dilerseniz birlikte gidebilir veya onları geride bırakarak sadece siz gidebilirsiniz. Başvurunuzda bulunan bir aile ferdiniz, sizden bağımsız olarak ayrı bir başvuruda bulunabilir. Dikkatli olunması gereken şey, tüm aile bağlarınızı, eşinizi, çocuklarınızı başvurunuzda açıkça göstermenizdir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir