Amerika Nasıl Bir Yer

Amerika Kıtasının keşfedilmesinden sonra bu kıta, sahip olduğu zenginlik ve insanlara sunduğu imkanlar sebebiyle özellikle Avrupa kıtasında yaşayan pek çok insanın ilgisini çekmiş, bu yüzden bu bölge yıllarca önemli göç almıştır. İlk dönemlerinde bir İngiltere kolonisi olan Amerika, sonrasında verdiği bağımsızlık savaşı ile birlikte İngiltere kralından ayrılmış, dünyadaki ilk demokratik devlet modelini ortaya koymuştur.

Kıtaya ilk ayak basan Avrupalılar, bu bölgede bulunan pek çok imkanı değerlendirerek önemli sanayi kuruluşları açmış, büyük gelirler elde etmişlerdir. Amerika, günümüzde sahip olduğu çok kültürlü nüfus ile birlikte dünyanın en büyük ekonomilerinden bir tanesi olmaktadır. Amerika kıtasında çalışmak, kesinlikle karşılığı alınan birşey olmaktadır. Amerika, çalışan insana ihtiyaç duyabileceği her şeyi cömertçe sunan bir ülkedir. Burada bir kimse yoksul veya aç ise bilinmelidir ki bu durum onun tembelliğinden kaynaklanmaktadır.

Ülkede çok kültürlü bir nüfusun bulunması, ülkedeki hayatında renkli olmasına yol açmaktadır. Özgürlük, demokrasi, adalet gibi kavramlar Amerika için önemli kavramlardır. Burada hangi ekonomik gelir seviyesinden olursa olsun hiç kimse, bir diğerinden üstün değildir. Bilinen verilere göre günümüzde ABD sınırları içerisinde yaklaşık 400 bin Türk vatandaşı yaşam sürdürmektedir. Türk nüfus, genellikle ülkenin Doğu kısmında yoğunlaşmıştır. Bununla birlikte ülke içerisinde yoğun olarak Meksika, Avrupa, Çin gibi ülkelerden gelen insanlar da yaşam sürdürmektedir.

ABD’nin eyaletleri, kendi içerisinde farklı yasalara sahiptirler. Bu sebepten dolayı dikkatli olunması gerekmektedir çünkü bir eyalette doğal görünen bir hareket, başka bir eyalette büyük cezalar alabilmenize neden olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir