ABD’deki İş Hayatının Özellikleri Nelerdir

Amerika Birleşik Devletleri, Green Card’ın sunduğu avantajlar ile birlikte her yıl dünyanın farklı bölgelerinden pek çok insana topraklarında yaşama ve çalışma imkanı sunmaktadır. Sadece günümüzde değil, geçmişte de Amerika, kendisine yeni imkanlar yaratmak isteyen insanları çeken bir cazibeye sahip olmuştur. Günümüzde de kendisine daha iyi bir yaşam kurmak isteyen insanlar tarafından dikkatle takip edilen Amerika, iş hayatı konusunda ülkemizden değişik bazı özelliklere sahiptir. Bunların bilinmesi, buraya gitmek isteyen insanların da faydasına olacaktır.

Amerika, günümüzde dünyanın en güçlü ekonomilerinden bir tanesi olduğundan dolayı burada çalışan kişilerin de yaptıkları iş ne olursa olsun kazançları iyi olmaktadır. Rekabet kavramı, Amerika iş hayatı için çok önemlidir. Burada herkes, katı bir iş disiplinine sahiptir. Basit bir iş olsa dahi herkes işini dikkate alır, onu en iyi şekilde yerine getirmek için çaba gösterir.

Amerika içerisinde çalışmayı seven, aktif, enerjik kişilerin büyük kazançlar elde etmesi mümkündür. Haftalık çalışma saatleri çok kısa olsa da sizler, ikinci hatta üçüncü bir işte çalışarak her ay önemli gelirler elde edebilmek mümkündür. Kısacası işinizi ciddiye alır, sağlam adımlarla ilerlerseniz kısa sürede yükselebilmeniz mümkün olacaktır. Burada iş hayatında din, dil, ırk gibi kavramlar üzerinden eşitsizlik yapılması kesinlikle yasaklanmıştır. Bununla birlikte işvereniniz, sizi işten çıkarmak istediğinde tek yükümlülüğü, bunu size 60 gün öncesinden bildirmektir. Bu bildirim yapıldığı takdirde herhangi bir yaptırım olmaksızın işinize son verilebilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir