ABD’de Eğitim İçin Green Card Avantajları

Amerika Birleşik Devletleri, sahip olduğu avantajlar ve vatandaşlarına sunduğu standardı yüksek yaşam düzeyi sebebiyle uzun yıllardan beri pek çok dünya milletleri tarafından gözde olan bir devlettir. Uzun yıllardan beri dünyanın pek çok yerinden insanlar buraya çalışmak, yaşam kurmak veya eğitim almak gibi sebeplerden dolayı göç ederek burada yaşamaktadırlar. Green Card, bu noktada öğrenciler açısından da çok fayda sağlayan bir avantaj olmaktadır. Green Card başvurusu yapan öğrenciler de, başvurularının olumlu sonuçlanması ile birlikte Amerika’da öğrencilerin sahip olabileceği pek çok avantajı elde edebilirler.

Green Card sayesinde kart sahibi, Amerika içerisinde ömür boyu oturma ve çalışma izni kazanmaktadır. Bununla birlikte bu hakkı kazanan insanlar, tıpkı bir Amerikan vatandaşı gibi Amerika içerisinde eğitim alma hakkı da kazanabilmektedirler. Bu sebepten dolayı Green Card, öğrenciler için de cazip bir seçenektir. Amerika’da eğitim görmek isteyen kişiler Green Card başvurusu yaparak bu hayallerini gerçekleştirebilirler.

Green Card ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri içerisinde bulunan eğitim kurumlarına kayıt olabilirsiniz. Hatta gerekli şartları sağladığınız takdirde Amerika sizlere burs veya kredi dahi tahsis etmektedir. Bununla birlikte öğrenciler, sahip oldukları Green Card ile birlikte çalışma iznine de sahip olacakları için eğitim hayatları boyunca bir işte çalışarak geçimlerini sağlama imkanı da yakalamaktadırlar.  Amerika’da eğitim almak için bir öğrenci vizesi almak bir hayli zordur. Ancak Green Card sayesinde bu zorluklarla karşı karşıya kalmadan Amerika’da eğitim alabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir